Ամփոփվել են ամառային զորակոչի նախնական արդյունքները
Հոկտեմբերի 17-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում ամփոփվել են 2018թ. ամառային զորակոչի նախնական արդյունքները:
Խորհրդակցության ընթացքում հիմնական զեկույցով հանդես է եկել ՀՀ զինվորական կոմիսար, գեներալ-մայոր Հենրիկ Մուրադյանը, ով ներկայացրել է իրականացված աշխատանքները, ամառային զորակոչի կազմակերպման և անցկացման ընթացքում ի հայտ եկած խնդիրները և դրանց լուծման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը: Զեկույցում մանրակրկիտ վերլուծության են ենթարկվել ամառային զորակոչի դրական միտումներն ու ձեռքբերումները, ինչպես նաև արձանագրված որոշակի բացթողումները:
Անդրադարձ է կատարվել տարածքային զինկոմիսարիատների և բուժհանձնաժողովների աշխատանքներին, զորակոչիկների բժշկական փորձաքննությունների և բուժհետազոտությունների ոլորտում առկա խնդիրներին: Այդ առնչությամբ պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարների կողմից ներկայացվել են համապատասխան առաջարկություններ:
Խորհրդակցության ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հանձնարարականներ է տվել՝ բարձրաձայնված հարցերի և առաջարկների կապակցությամբ:

17 October, 2018 15:54
The initial results of the 2018 summer conscription were discussed at the 17 October meeting held at the Ministry of Defence.
The keynote report was made by the military commissar, Maj. Gen. Henrik Muradyan, spoke about what has been done, the issues that arose during the summer conscription and how they were addressed. The report covered in detail the positive trends and achievements as well as setbacks.
The report also covered the work of the territorial military commissariats and medical commissions, including the problems existing in the field of medical tests and checkups. As a result, recommendations were submitted by relevant subdivisions.
At the end of the meeting, Defence Minister Davit Tonoyan gave instructions with regard to the issues raised and the proposals.