28 Ապրիլի, 2018 01:00
Ապրիլի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանն այցելել է Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոն և հանդիպել կենտրոնում ապաքինվող երիտասարդների և ապրիլյան քառօրյա մարտական գործողությունների մասնակիցների հետ: Երիտասարդները բազմաթիվ հարցեր են ուղղել նախարարի պաշտոնակատարին, որոնց հիմնական մասը վերաբերել են վերջին օրերի ներքաղաքական իրադարձություններին։
Վիգեն Սարգսյանն անդրադարձել է երևանյան երթերին ու հավաքներին, խոսել հատկապես զինված ուժերի հետ որևէ կերպ առնչված ելույթների մասին, անդրադարձել նաև օրեր առաջ երթերին զինծառայողների միանալու հանգամանքին, որը համարել է անթույլատրելի քայլ։ Վիգեն Սարգսյանն ընդգծել է, որ զինված ուժերի գլխավոր առաքելությունը մնում է սահմանի պաշտպանությունը, և բանակի ղեկավարությունն ու ԶՈՒ ստորաբաժանումներն ամբողջ ուժով պահպանելու են հայկական երկու հանրապետությունների անվտանգությունը։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ևս մեկ անգամ արձանագրել է, որ հակառակորդի զորքերի տեղաշարժը ու կուտակումները չեն դադարել, նշելով, որ դրանք շահարկողները չեն էլ կարող պատկերացնել հնարավոր վտանգների ու ոտնձգությունների մասին։
Վիգեն Սարգսյանը վստահեցրել է, որ Հայաստանի և Արցախի զինված ուժերն ամեն րոպե հետևում են հակառակորդին ու պատրաստ են դիմակայել ցանկացած ոտնձգության։
Հանդիպման ավարտին նախարարի պաշտոնակատարը վերականգնողական կենտրոնում բուժվող տղաներին մաղթել է արագ ապաքինում՝ նշելով, որ այս հաստատությունը չափազանց կարևոր է ոչ միայն մատուցվող ծառայություններով ու ժամանակակից սարքերով, այլև իր բովանդակությամբ ու ջերմ միջավայրով, որտեղ բոլորը ծառայում են մեկ ընդհանուր նպատակի։

28 April, 2018 01:00
Acting Defence Minister Vigen Sargsyan visited on 27 April the Homeland Defender’s Rehabilitation Centre and met with the recovering servicemen and the participants of the April 2016 combat operations. The young people asked him a number of questions, mainly about the latest political events unfolding in the country.
Sargsyan spoke about the Yerevan rallies and gatherings, especially about the speeches related to the Armed Forces, and the joining the rallies by a group of servicemen, calling that act unacceptable. He underscored that the main mission of the Armed Forces remains the defence of the border, and that the army leadership and the Armed Forces units will continue to strongly defend the security of the two Armenian republics.
Sargsyan once again stated that the movement and accumulation of enemy troops has not ceased, noting that the speculators can’t even imagine the dangers these movements poise.
He added that the armed forces of Armenia and Artsakh are closely watching the adversary and are ready to retaliate.
At the end of the meeting, Sargsyan wished speedy recovery to the patients of the Centre, noting that this institution is extremely important not only because it has excellent services and modern equipment, but also due to its warm environment where everyone has the same goal.