Անցկացվել է ռազմական ոստիկանության խաղաղապահ դասակի համալրման մրցույթի առաջին փուլը
Փետրվարի 14-ին ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում անցկացվել է նորաստեղծ խաղաղապահ դասակի համալրման նպատակով հայտարարված մրցույթի ամփոփման առաջին փուլը:
Մրցութային հանձնաժողովը` ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գնդապետ Արթուր Բաղդասարյանի նախագահությամբ, քննարկել է խաղաղապահ դասակի համալրման հայտ ներկայացրած քաղաքացիների դիմումները, հարցազրույց անցկացրել թեկնածուների հետ` տեղում ստուգելով նրանց մասնագիտական ունակությունները:
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության կենտրոնական ապարատում 2018թ. հունվարին ստեղծվել է նոր ստորաբաժանում՝ խաղաղապահ դասակ, որը ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահ բրիգադի կազմում կմասնակցի ՀՀ խաղաղապահ առաքելություններին: Խաղաղապահ դասակը կազմված է հետաքննչական, զինավտոտեսչության և պարետային ծառայության խմբերից:
Համալրման համար առաջնահերթությունը տրվում է համապատասխան բարձրագույն մասնագիտական կրթություն ունեցող, երկու և ավել օտար լեզուների տիրապետող և պարտադիր զինվորական ծառայություն անցած մինչև 35 տարեկան ՀՀ քաղաքացիներին:
Մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անձինք ինքնակենսագրությունը (CV) կարող են ներկայացնել ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանություն (հասցե` ք. Երևան, Ծովակալ Իսակովի պող., 18/10):

Проведен первый этап конкурса на пополнение миротворческого взвода военной полиции МО РА
14 Февраля, 2018 20:51Конкурсная комиссия под председательством начальника военной полиции МО РА полковника Артура Багдасаряна обсудила заявления граждан, подавших их на пополнение миротворческого взвода, на месте опросила кандидатов с целью выяснения их профессиональных навыков.
В Центральном аппарате военной полиции МО РА в январе 2018 г. было создано новое подразделение - миротворческий взвод, который в составе миротворческой бригады ВС РА будет участвовать в миротворческих миссий РА. Миротворческий взвод состоит из следственных групп, групп военной автоинспекции и комендантской.
Приоритет отдается гражданам Армении в возрасте до 35 лет с соответствующим высшим профессиональным образованием, знающих два или более иностранных языков и прошедшими обязательную военную службу.
Лица, желающие принять участие в конкурсе, могут представить свое резюме в военную полицию МО РА (адрес: Ереван, пр. Адмирала Исакова, 18/10).