Անցկացվել է ռազմական ոստիկանության խաղաղապահ դասակի համալրման մրցույթի առաջին փուլը
Փետրվարի 14-ին ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում անցկացվել է նորաստեղծ խաղաղապահ դասակի համալրման նպատակով հայտարարված մրցույթի ամփոփման առաջին փուլը:
Մրցութային հանձնաժողովը` ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գնդապետ Արթուր Բաղդասարյանի նախագահությամբ, քննարկել է խաղաղապահ դասակի համալրման հայտ ներկայացրած քաղաքացիների դիմումները, հարցազրույց անցկացրել թեկնածուների հետ` տեղում ստուգելով նրանց մասնագիտական ունակությունները:
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության կենտրոնական ապարատում 2018թ. հունվարին ստեղծվել է նոր ստորաբաժանում՝ խաղաղապահ դասակ, որը ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահ բրիգադի կազմում կմասնակցի ՀՀ խաղաղապահ առաքելություններին: Խաղաղապահ դասակը կազմված է հետաքննչական, զինավտոտեսչության և պարետային ծառայության խմբերից:
Համալրման համար առաջնահերթությունը տրվում է համապատասխան բարձրագույն մասնագիտական կրթություն ունեցող, երկու և ավել օտար լեզուների տիրապետող և պարտադիր զինվորական ծառայություն անցած մինչև 35 տարեկան ՀՀ քաղաքացիներին:
Մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անձինք ինքնակենսագրությունը (CV) կարող են ներկայացնել ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանություն (հասցե` ք. Երևան, Ծովակալ Իսակովի պող., 18/10):

First stage of competition for replenishment of Military Police Peacekeeping Platoon held
14 February, 2018 20:51The competition commission, chaired by Col. Artur Baghdasaryan, the chief of the Military Police, discussed the applications, interviewed the candidates, simultaneously checking their professional skills.
A new subdivision - peacekeeping platoon, was established within the Central Apparatus of the Military Police on January 2018; it is set to participate in Armenia’s peacekeeping missions as part of the Armenian peacekeeping brigade. The peacekeeping platoon consists of investigative, military and patrol groups.
Priority is given to Armenian citizens under the age of 35 with relevant professional higher education, and who speak two or more foreign languages, and have served in the military.
Prospective candidates should submit their CVs to the Military Police (address: 18/10 Admiral Isakov Ave., Yerevan).