Մեկնարկել է ձմեռային զորակոչը
Հունվարի 8-ին մեկնարկել է ձմեռային զորակոչը: Պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության են մեկնում 2018թ. առաջին նորակոչիկները:
Զորակոչիկներին խաղաղ ու անվտանգ ծառայություն մաղթելու նպատակով այսօր Հանրապետական հավաքակայան են այցելել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանը և ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Արտակ Զաքարյանը:
Մովսես Հակոբյանը և Արտակ Զաքարյանը շրջել են հավաքակայանում, զրուցել զորակոչիկների, նրանց ծնողների ու հարազատների հետ, պատասխանել զորակոչային պայմաններին և տրվող արտոնություններին վերաբերող հարցերին:
ԶՈՒ ԳՇ պետը և պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը ծանոթացել են զորակոչիկների բուժզննության ու հանդերձավորման պայմաններին, վիճակահանության գործընթացին, զորակոչիկների սննդակարգին, ինչպես նաև այս զորակոչին առաջին անգամ կիրառվող զինվորական ծառայության «Ես եմ» ծրագրի և և զորակոչիկներին տրվող արտոնությունների նոր ձևաչափի շրջանակում  իրականացվող աշխատանքներին:
Մովսես Հակոբյանը և Արտակ Զաքարյանը զինվորական ծառայության մեկնող երիտասարդներին հորդորել են ամենայն պատասխանատվությամբ ու պատվով կրել հայ զինվորի կոչումը, լինել զգոն, ուշադիր և աչալրջորեն հսկել հայրենիքի սահմանները:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի հովանու ներքո ստեղծվել է ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով: Տեղեկությունների համար զանգահարել 010-52-34-82 հեռախոսահամարով:

Winter conscription kicks off
The first conscripts of 2018 left for military service on January 8 as the winter conscription kicked off.
Chief of General Staff Col. Gen. Movses Hakobyan and First Deputy Defence Minister Artak Zakaryan visited the National Gathering Facility today to wish the conscripts peaceful and secure service.
They toured the facility, talked with conscripts, their parents and relatives, answered the questions regarding conscription terms and privileges.
They learned about the medical examination and dressing details, the lottery procedure, the diet as well as the works conducted under the "I am" program and the new forms of privileges granted to the conscripts that are applied for the first time during this conscription.
Hakobyan and Zakaryan called on the young men to stay true to the honor of being an Armenian soldier, to be vigilant, careful and watchful when protecting the borders of the homeland.
A commission set up by the minister’s order and operating under control of the Public Commission is to oversee appeals and complaints during the winter conscription. More information can be obtained by calling 010-52-34-82.