23 Օգոստոսի, 2017 19:26Օգոստոսի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ՌԴ «Պատրիոտ» ցուցահանդեսային համալիրում (Մոսկվա) անցկացվող «Արմիա-2017» 3-րդ միջազգային ռազմատեխնիկական համաժողովի և ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Ցուցահանդեսին ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրը ներկայացված է առանձին տաղավարով:
Շրջելով ցուցահանդեսի տաղավարներով` Վիգեն Սարգսյանը ծանոթացել է տարբեր ընկերությունների ռազմական նշանակության արտադրանքի նմուշներին:
Այցելության ընթացքում Վիգեն Սարգսյանին ուղեկցել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-Ռազմարդյունաբերության պետական կոմիտեի նախագահ Դավիթ Փախչանյանը:

23 August, 2017 19:26A delegation led by Armenian Defence Minister Vigen Sargsyan attended on August 22the opening ceremony of the Army 2017 third international military hardware conference and exhibition held at the Patriot Exhibition Complex in Moscow.
The military industry of Armenia is displayed in a separate pavilion at the expo.
Sargsyan toured the expo where he familiarized himself with samples of military products of various companies.
During the visit, he was accompanied by David Pakhchanyan, the Deputy Defence Minister and the chair of the State Military IndustryCommittee.