26 Հունիսի, 2017 17:06Հունիսի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այցելել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է զինվորական հոսպիտալում, զրուցել բուժվող զինծառայողների հետ, հետաքրքրվել նրանց առողջական վիճակով և մաղթել շուտափույթ ապաքինում:
Բուժանձնակազմի հետ հանդիպման ժամանակ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ԿԿԶՀ նորանշանակ պետ, փոխգնդապետ Դանիել Մկրտչյանին։
Իր խոսքում Վիգեն Սարգսյանը ներկայացրել է ռազմաբժշկական ոլորտի զարգացման հետ կապված առաջիկա ծրագրերը և կարևորել բազմաթիվ հաջողություններին զուգահեռ, արձանագրվող թերացումներից հետևություններ անելու անհրաժեշտությունը։

The Minister of Defense of the Republic of Armenia visited the military hospital
26 June, 2017 17:06On June 26th, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan visited the Central Military Hospital of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
The head of the defense administration walked around the premises, conversed with servicemen undergoing treatment, and acquainted himself with their health status, wishing them a speedy recovery.
The Minister of Defense presented the new chief of the hospital, deputy colonel Daniel Mkrtchyan.
Vigen Sargsyan presented future programs in the sphere of military medicine and expressed the importance of finding solutions to shortcomings.