25 Փետրվարի, 2017 11:34
Ադրբեջանական կողմը փետրվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերը հերթական անգամ հարձակում կատարելով Արցախի Հանրապետության առաջապահ զորքերի վրա կորուստներ է կրել և հետ շպրտվել:
Արդեն մի քանի օր շարունակ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը լարում էր իրավիճակը շփման գծում և ապատեղեկատվություն տարածում: Անցած գիշերվա կորուստներից հետո կրկին ապակողմնորոշելով սեփական ժողովրդին և միջազգային հանրությանը, ադրբեջանական ղեկավարությունը խոսում է հայկական կողմի «հարձակումների» մասին:
Հայկական կողմը պահպանում է հրադադարի ռեժիմը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին զերծ մնալ իրավիճակի հետագա սրմանն ուղղված քայլերից: Շփման գծում իրավիճակի լարման հետևանքների ամբողջ պատասխանատվությունը կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

25 February, 2017 11:34
On the night of February 24th and 25th, the Azerbaijani side once again attacked the front line of the Nagorno-Karabakh Republic forces, took losses and was repelled.
Already for several days, the military-political leadership of Azerbaijan is increasing tensions in the situation on the front line and spreading misinformation. Following its losses last night, it again misinformed its citizens and the international community, by speaking about "attacks" carried out by the Armenian side.
The Armenian side is maintaining the ceasfire regime and is calling upon the Azerbaijani side to refrain from further steps aimed at increasing tensions. The Azerbaijani military-political leadership will bear full responsiblity for the results of increased tensions on the front line.