19 Հունվարի, 2017 19:23Հունվարի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարության Եվրոպայի հարցերով վարչության ղեկավար Ֆլորանս Մանժենին և ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժան Ֆրանսուա Շարպանտյեն:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում երկու երկրների համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Ընդգծելով հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների բարձր մակարդակը և կարևորելով համագործակցությունը պաշտպանության ոլորտում, կողմերը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում համագործակցության զարգացման պատրաստակամություն են հայտնել:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև անվտանգության և պաշտպանության բնագավառում Հայաստան - Եվրոպական Միություն հարաբերություններին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

19 January, 2017 19:23
On January 19th, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan received the Head of the Continental Europe Department of the Ministry of Foreign Affairs of France and the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to the Republic of Armenia, Jean Fran Charpentier.
During the meeting, questions of mutual interest concerning defense were discussed. Emphasizing the high level of Armenian-French relations and expressing the importance of defense cooperation, both sides expressed interest in developing cooperation.
Questions concerning Armenia-EU relations in security and defense as well as questions concerning regional security issues were discussed.