21 Դեկտեմբերի, 2016 15:01
Պաշտոնական այցով Հունաստանում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը դեկտեմբերի 20-ին հանդիպել է Հունաստանի ռազմաուսումնական հաստատություններում սովորող հայ կուրսանտներին և ունկնդիրներին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ծանոթացել է հայ կուրսանտների ուսուցման պրոցեսին, հետաքրքրվել է նրանց առօրյայով: Հանդիպման ընթացքում Վիգեն Սարգսյանը խոսել է ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող աշխատանքների ու անելիքների վերաբերյալ, ներկայացրել է զինված ուժերի ձեռքբերումները, պատասխանել է հանդիպման մասնակիցների հարցերին:
Նույն օրը երեկոյան ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը Հունաստանից մեկնել է Վրաստանի Հանրապետություն:

21 December, 2016 15:01Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan met with Armenian cadets and students studying in Greek military educational institutions on December 20th, as part of his official visit to Greece.
The Minister of Defense of the Republic of Armenia acquainted himself with the educational process of Armenian cadets, and their daily schedule. During the meeting, Vigen Sargsyan spoke with the works being carried out in the Armed Forces of the Republic of Armenia, presented the accomplishments of the Armed Forces and answered questions asked by the participants.
In the evening of the same day, the delegation led by the Minister of Defense of the Republic of Armenia left for the Republic of Georgia.