20 Դեկտեմբերի, 2016 13:42Հունաստանի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակում դեկտեմբերի 20-ին տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի հանդիպումը Հունաստանի նախագահ Պրոկոպիս Պավլոպուլոսի հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Հունաստանի նախագահին ջերմ ընդունելության համար և պատրաստակամություն է հայտնել պատմական ամուր հիմքի վրա ձևավորված երկու բարեկամ պետությունների հարաբերություններն ավելի ակտիվացնելու և խորացնելու վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Հունաստանի ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացմանը վերաբերող և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Vigen Sargsyan met with the President of Greece
20 December, 2016 13:42A meeting between the Minister of Defense of the Republic of Armenia, Vigen Sargsyan, and the President of Greece, Prokopia Pavlopulosi, took place on December 20th.
The Minister of Defense of the Republic of Armenia expressed his gratitude to the President for the warm reception, and expressed a willingness to build on strong historic ties between the two nations for more active and deeper relations in the future.
During the meeting, questions concerning military and military-technical cooperation between Armenia and Greece were discussed, as were other questions of mutual interest.