ՀՀ ՊՆ ՌՈ անձնակազմի համար կազմակերպվել է դասընթաց-քննարկում
16 Դեկտեմբերի, 2021 17:27ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնի նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության անձնակազմի համար կազմակերպվել է «Կյանքի իրավունք» թեմայով վերապատրաստման դասընթաց-քննարկում:
Մարդու իրավունքների պաշտպանության Ազգային ռազմավարության 2020-2022 թ.թ. գործողությունների ծրագրի շրջանակներում անցկացված դասընթացը վարել է Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցչի գրասենյակի ղեկավար Լիպարիտ Դրմեյանը:
Պարբերաբար կազմակերպվող նմանօրինակ դասընթացները թիրախավորում են զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանությանն առնչվող հիմնահարցերը։

A training-discussion was organized for the staff of the MP of the RA Ministry of Defense
16 December, 2021 17:27On December 15, at the initiative of the Center for Human Rights and Integrity building of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia, on, a training-discussion on the topic "The right to life" was organized for the staff of the Military Police of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia.
The training, conducted within the framework of the National Strategy for the Protection of Human Rights Action Plan for 2020-2022, was led by Liparit Drmeyan, head of the office of the representative of the Republic of Armenia to the European Court of Human Rights.