22 Սեպտեմբերի, 2020 15:39
Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի և ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումը:
Արայիկ Հարությունյանն իր գոհունակությունն է հայտնել Պաշտպանության բանակի և Զինված ուժերի միջև փոխգործակցության բարձր մակարդակից՝ ընդգծել, որ պաշտպանունակության և արտաքին անվտանգային խնդիրները գտնվում են ինչպես Արցախի Հանրապետության, այնպես էլ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքական իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում: Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ հայոց բանակը տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության պահպանման գործում գլխավոր դերակատարում ունի, և այս համատեքստում շարունակական ու համատեղ ջանքերի շնորհիվ պետք է անընդհատ ընդլայնվեն ռազմական կարողությունները:
Դավիթ Տոնոյանը ողջունել է նախագահին ՀՀ պաշտպանության նախարարություն կատարած պաշտոնական առաջին այցի կապակցությամբ, և վստահեցրել, որ համադրված ու համակարգված աշխատանքների միջոցով շարունակելու են ամրապնդել հայկական երկու պետությունների անվտանգային համակարգը:

22 September, 2020 15:39
On September 22, the meeting of President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan and Minister of Defence of the Republic of Armenia David Tonoyan took place in the administrative complex of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia.
Arayik Harutyunyan expressed his satisfaction with the high level of the interaction between the Defence Army and Armed Forces, emphasizing that the problems of defence and external security are in the focus of attention of the political authorities of both the Republic of Artsakh and the Republic of Armenia. According to President Harutyunyan, the Armenian army plays a key role in maintaining stability and peace in the region and, in this context, due to the continuous and joint efforts, the military capabilities must be constantly expanded.
David Tonoyan greeted the President on the occasion of his first official visit to the RA Ministry of Defence and assured that they will continue to strengthen the security system of the two Armenian states through the combined and systematized activities.