22 Սեպտեմբերի, 2020 15:39
Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի և ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումը:
Արայիկ Հարությունյանն իր գոհունակությունն է հայտնել Պաշտպանության բանակի և Զինված ուժերի միջև փոխգործակցության բարձր մակարդակից՝ ընդգծել, որ պաշտպանունակության և արտաքին անվտանգային խնդիրները գտնվում են ինչպես Արցախի Հանրապետության, այնպես էլ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքական իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում: Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ հայոց բանակը տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության պահպանման գործում գլխավոր դերակատարում ունի, և այս համատեքստում շարունակական ու համատեղ ջանքերի շնորհիվ պետք է անընդհատ ընդլայնվեն ռազմական կարողությունները:
Դավիթ Տոնոյանը ողջունել է նախագահին ՀՀ պաշտպանության նախարարություն կատարած պաշտոնական առաջին այցի կապակցությամբ, և վստահեցրել, որ համադրված ու համակարգված աշխատանքների միջոցով շարունակելու են ամրապնդել հայկական երկու պետությունների անվտանգային համակարգը:

22 Сентября, 2020 15:39
22 сентября в административном комплексе МО РА состоялась встреча президента Республики Арцах Араика Арутюняна и министра обороны РА Давида Тонояна.
Араик Арутюнян выразил удовлетворение высоким уровнем взаимодействия между Армией обороны и Вооруженными силами, подчеркнув, что вопросы внешней безопасности или обороноспособности находятся в центре внимания как Республики Арцах, так и политических властей Республики Армения. По словам президента Арутюняна, армянская армия играет ключевую роль в поддержании стабильности и мира в регионе, и в этом контексте постоянными и совместными усилиями необходимо постоянно наращивать военный потенциал.
Давид Тоноян поприветствовал президента в связи с его первым официальным визитом в министерство обороны РА, заверив, что путем скоординированной и согласованной работы они и дальше будут укреплять систему безопасности двух армянских государств.