Երևանում կազմակերպվել են մշակութային և մարզական միջոցառումներ
21 Սեպտեմբերի, 2020«Արմենիան Արմ» հայրենասիրական հասարակական կազմակերպությունը, ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համատեղ, սեպտեմբերի 21-ին` Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-րդ տարեդարձի կապակցությամբ, Երևան քաղաքում կազմակերպել է մի շարք մարզական և մշակութային միջոցառումներ:
Մասնավորապես` Ազատության հրապարակի հարակից տարածքում անցկացվել են K1 ֆեդերացիայի մասնակիցների բացօթյա մարզումներ, մոտոերթ` Երևանի կենտրոնից դեպի Հաղթանակ զբոսայգի, Մայր Հայաստան թանգարանի հարակից տարածքից` հեծանվավազք դեպի Եռաբլուր զինվորական պանթեոն, ամենագնացներով երթ Եռաբլուրից դեպի Ազատության հրապարակ:
Կազմակերպվել է նաև քայլերթ Ազատության հրապարակից դեպի Աբովյան փողոց, որին մասնակցել և կատարումներով հանդես են եկել «Երևանյան թմբուկներ» խումբը, «Միլեն» շոու բալետը, ՀՀ ՊՆ զինվորական նվագախումբը: Ցուցադրական ելույթով հանդես է եկել նաև ՀՀ ՊՆ պատվո պահակախումբը:

В Ереване организованы спортивные и культурные мероприятия
21 Сентября, 202021 сентября патриотическая общественная организация “Армениан Арм” совместно с Министерством обороны РА организовала в Ереване ряд спортивных и культурных мероприятий по случаю 29-й годовщины независимости Республики Армения.
В частности, в районе Площади Свободы прошли тренировки под открытым небом участников федерации К1, марш мотоциклистов из центра Еревана в Парк Победы, велопробег с территории, прилегающей к музею Мать Армения к военному пантеону Ераблур, марш на внедорожниках от Ераблура до площади Свободы.
Был организован марш от площади Свободы до улицы Абовяна, в которой приняли участие и выступили группа “Ереванские барабаны”, шоу-балет “Милен”, военный оркестр МО РА. С показательным выступлением выступил также почетный караул МО РА.