Երևանում կազմակերպվել են մշակութային և մարզական միջոցառումներ
21 Սեպտեմբերի, 2020«Արմենիան Արմ» հայրենասիրական հասարակական կազմակերպությունը, ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համատեղ, սեպտեմբերի 21-ին` Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-րդ տարեդարձի կապակցությամբ, Երևան քաղաքում կազմակերպել է մի շարք մարզական և մշակութային միջոցառումներ:
Մասնավորապես` Ազատության հրապարակի հարակից տարածքում անցկացվել են K1 ֆեդերացիայի մասնակիցների բացօթյա մարզումներ, մոտոերթ` Երևանի կենտրոնից դեպի Հաղթանակ զբոսայգի, Մայր Հայաստան թանգարանի հարակից տարածքից` հեծանվավազք դեպի Եռաբլուր զինվորական պանթեոն, ամենագնացներով երթ Եռաբլուրից դեպի Ազատության հրապարակ:
Կազմակերպվել է նաև քայլերթ Ազատության հրապարակից դեպի Աբովյան փողոց, որին մասնակցել և կատարումներով հանդես են եկել «Երևանյան թմբուկներ» խումբը, «Միլեն» շոու բալետը, ՀՀ ՊՆ զինվորական նվագախումբը: Ցուցադրական ելույթով հանդես է եկել նաև ՀՀ ՊՆ պատվո պահակախումբը:

Sports and cultural events were organized in Yerevan
On September 21, the “Armenian Arm” patriotic non-governmental organization together with the RA Ministry of Defence organized a number of sports and cultural events in Yerevan on the occasion of the 29th anniversary of the independence of the Republic of Armenia.
In particular, the outdoor trainings of the participants of the K1 federation in the vicinity of Freedom Square, the motorcycle ride from the center of Yerevan to Victory Park, the bicycle ride from the vicinity of the Mother Armenia Museum to the Yerablur Military Pantheon, the amphibious all-terrain vehicle procession from Yerablur to Freedom Square were conducted.
A march was organized from Freedom Square to Abovyan Street. The “Yerevan Drums” group, “Milen” show-ballet, military band of the RA Ministry of Defence took part in the performances. The guard of honour of the RA Ministry of Defence also made a demonstration speech.