Անակնկալ այցելություններ լրատվամիջոցների հրապարակումների հետքերով
16 Մայիսի, 2020Ահազանգի հետքերով ս. թ. մայիսի 15-ին ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնի պետ, գնդապետ Ալեքսանդր Ավետիսյանը չհայտարարված այցելություններ է իրականացրել ՊՆ Զ և ԶՀԾ տարածքային ստորաբաժանումներ: Այցելությունների ընթացքում կուտակումների որևէ դեպք չի արձանագրվել:
Տեղեկացնում ենք, որ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության տարածքային ստորաբաժանումներում խիստ միջոցառումներ են իրականացվում համաճարակի տարածումը կանխելու ուղղությամբ, իսկ կուտակումներից խուսափելու համար զորակոչիկները տարածքային ստորաբաժանումներ են հրավիրվում փոքր խմբերով:
Միաժամանակ, կոչ ենք անում բոլոր քաղաքացիներին և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին ՊՆ Զ և ԶՀԾ տարածքային ստորաբաժանումներում կուտակումներ նկատելու դեպքում անհապաղ զանգահարել ՀՀ ՊՆ թեժ գիծ՝ 1-28 հեռախոսահամարով:

Unexpected visits in the wake of the media publications
16 May, 2020 14:10On May 15 of this year, in the wake of the warning, Head of the Human Rights and Integrity Building Center of the Ministry of Defence of Armenia, Colonel Aleksandr Avetisyan made unexpected visits to the territorial subdivisions of the Ministry of Defence. No cases of gatherings were reported during the visits.
We would like to inform you that the strict measures are being taken in the territorial subdivisions of the conscription and mobilization replenishment service of the Ministry of Defence to prevent the spread of the epidemic and in order to avoid the gatherings of the people, the conscripts are invited to the territorial subdivisions in small groups.
At the same time, we urge all the citizens and representatives of the non-governmental organizations to immediately call the hotline of the RA Ministry of Defense at 1-28 if they notice gatherings of people in the territorial subdivisions of the Ministry of Defence.