Անակնկալ այցելություններ լրատվամիջոցների հրապարակումների հետքերով
16 Մայիսի, 2020Ահազանգի հետքերով ս. թ. մայիսի 15-ին ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնի պետ, գնդապետ Ալեքսանդր Ավետիսյանը չհայտարարված այցելություններ է իրականացրել ՊՆ Զ և ԶՀԾ տարածքային ստորաբաժանումներ: Այցելությունների ընթացքում կուտակումների որևէ դեպք չի արձանագրվել:
Տեղեկացնում ենք, որ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության տարածքային ստորաբաժանումներում խիստ միջոցառումներ են իրականացվում համաճարակի տարածումը կանխելու ուղղությամբ, իսկ կուտակումներից խուսափելու համար զորակոչիկները տարածքային ստորաբաժանումներ են հրավիրվում փոքր խմբերով:
Միաժամանակ, կոչ ենք անում բոլոր քաղաքացիներին և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին ՊՆ Զ և ԶՀԾ տարածքային ստորաբաժանումներում կուտակումներ նկատելու դեպքում անհապաղ զանգահարել ՀՀ ՊՆ թեժ գիծ՝ 1-28 հեռախոսահամարով:

Внезапные визиты по следам публикаций в СМИ
16 Мая, 2020 14:1015 мая начальник центра по правам человека и добропорядочности, полковник Александр Аветисян нанес внезапные визиты в территориальные подразделения службы призывного и мобилизационного пополнения МО. В ходе визитов не было выявлено ни одного случая скопления.
Мы хотеил бы сообщить, что в территориальных подразделениях службы призывного и мобилизационного пополнения МО проводятся строгие меры по предотвращению распространения эпидемии, а во избежание скопления граждан призывники приглашаются в территориальные подразделения маленькими группами.
В то же время мы призываем всех граждан и представителей неправительственных организаций немедленно звонить на горячую линию Министерства обороны РА по номеру 1-28, если они заметят скопления граждан в территориальных подразделениях службы призывного и мобилизационного пополнения МО.