Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահը հյուրընկալվել է պաշտպանության նախարարությունում
Ապրիլի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ՊՆ վարչական համալիրում ոչ պաշտոնական հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ:
Դավիթ Տոնոյանը շնորհավորել է Արայիկ Հարությունյանին Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նշել  է նաև, որ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը, Արցախի պաշտպանության բանակի հետ համատեղ, շարունակելու են անսասան ապահովել և ամրապնդել հայ ժողովրդի անվտանգությունն ու խաղաղ զարգացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում համագործակցությանն ու պաշտպանունակության ամրապնդմանն ուղղված մի շարք ընթացիկ և պլանավորված ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

Новоизбранный президент Республики Арцах побывал с визитом в Министерстве обороны
18 апреля министр обороны РА Давид Тоноян в административном комплексе МО провел неформальную встречу с новоизбранным президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном.
Давид Тоноян поздравил Араика Арутюняна с избранием на пост президента Республики Арцах и пожелал ему успехов.
Руководитель оборонного ведомства также отметил, что вооруженные силы Республики Армения совместно с армией обороны Арцаха будут продолжать непоколебимо обеспечивать и укреплять безопасность и мирное развитие армянского народа.
В ходе встречи были обсуждены ряд вопросов, связанных с реализацией ряда текущих и запланированных программ, направленных на сотрудничество в области обороны и укрепление обороноспособности.