Չհայտարարված այց ուսումնական զորամասեր
Մարտի 6-ից 7-ը ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնի պետ, գնդապետ Ալեքսանդր Ավետիսյանը չհայտարարված այց է իրականացրել ՀՀ ՊՆ ուսումնական զորամասեր, ծանոթացել սննդի կազմակերպման, բժշկական ապահովման գործընթացին, սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, զրուցել զինծառայողների հետ, սպայակազմի հետ քննարկել առկա խնդիրները, լսել զինծառայողներին մտահոգող հարցերը և տեղում տվել համապատասխան պարզաբանումներ բարձրացված հարցերի վերաբերյալ:
Այցի ընթացքում գնդապետ Ավետիսյանը ծանոթացել է նաև նշված զորամասերում ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի ներկայացուցիչների կողմից իրականացված դիտարկումների արդյունքում արձանագրված խնդիրների վերացման ուղղությամբ կատարված աշխատանքներին:

An unannounced visit to the military training units
From March 6 to 7, Head of the Human Rights and Integrity Building Center of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, Colonel Aleksandr Avetisyan paid an unannounced visit to the military training units of the Ministry of Defense of Armenia, got acquainted with the process of health care, social and living conditions, talked with the servicemen, discussed the existing problems with the officers, listened to the concerns of the servicemen and provided relevant clarifications on the spot.
During the visit Colonel Avetisyan also got acquainted with the activities done to eliminate the problems recorded as a result of the observations carried out by the representatives of the working staff of the Defender of the Human Rights of Armenia in the mentioned military units.