Երևանում է Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը
Փետրվարի 12-ից 14-ը պաշտոնական այցով Երևանում է Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սավաս Անգելիդիսի գլխավորած պատվիրակությունը։
Փետրվարի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի ունեցած դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո կայացել է Սավաս Անգելիդիսի առանձնազրույցը ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հետ։ Հայ-կիպրական բանակցություններն այնուհետև շարունակվել են ընդլայնված կազմով՝ պատվիրակությունների մասնակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են ռազմական և ռազմատեխնիկական բնագավառում երկկողմ համագործակցության նախորդ տարվա արդյունքները և նախանշվել 2019թ. համագործակցության հիմնական ուղղությունները։
Քննարկվել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներին առնչվող հարցեր, Հայաստանի և Կիպրոսի մասնակցությամբ բազմակողմ ձևաչափով համագործակցության հնարավորությունները։
Հանդիպման ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը և Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սավաս Անգելիդիսը ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության միջև պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության 2019թ․ ծրագիրը։
Դավիթ Տոնոյանը և Սավաս Անգելիդիսը հանդես են եկել նաև համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սավաս Անգելիդիսի գլխավորած պատվիրակությունը այցի շրջանակում փետրվարի 12-ին այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված հերոսների հիշատակին։

Ministry of Defense delegation of the Republic of Cyprus is in Yerevan
On February 12-14, delegation led by the Minister of Defense of the Republic of Cyprus, Savas Angeliidis, is paying an official visit to Yerevan.
After the official welcoming ceremony held at the RA Ministry of Defense, Savas Angelidis held a tete-a-tete meeting with Minister of Defence of the Republic of Armenia Davit Tonoyan. Negotiations continued with an expanded format by the participation of delegations.
During the meeting, the results of last year's bilateral cooperation in the military and military-technical fields were evaluated as well as the main directions of cooperation in 2019 outlined.
International and regional security issues, as well as opportunities of multilateral cooperation with the participation of Armenia and Cyprus were also discussed.
At the end of the meeting, Minister of Defence of the Republic of Armenia Davit Tonoyan and the Minister of Defense of the Republic of Cyprus Savas Angelidis signed bilateral cooperation Program for 2019 in format of two ministries.
Davit Tonoyan and Savas Angelidis also gave joint press conference.
Within the frame of the visit, Savas Angelidis and the delegation visited "Yerablur" Military Pantheon to pay tribute to the memory of the heroes who gave their lives for the defense of Motherland.