Երևանում է Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը
Փետրվարի 12-ից 14-ը պաշտոնական այցով Երևանում է Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սավաս Անգելիդիսի գլխավորած պատվիրակությունը։
Փետրվարի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի ունեցած դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո կայացել է Սավաս Անգելիդիսի առանձնազրույցը ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հետ։ Հայ-կիպրական բանակցություններն այնուհետև շարունակվել են ընդլայնված կազմով՝ պատվիրակությունների մասնակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են ռազմական և ռազմատեխնիկական բնագավառում երկկողմ համագործակցության նախորդ տարվա արդյունքները և նախանշվել 2019թ. համագործակցության հիմնական ուղղությունները։
Քննարկվել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներին առնչվող հարցեր, Հայաստանի և Կիպրոսի մասնակցությամբ բազմակողմ ձևաչափով համագործակցության հնարավորությունները։
Հանդիպման ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը և Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սավաս Անգելիդիսը ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության միջև պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության 2019թ․ ծրագիրը։
Դավիթ Տոնոյանը և Սավաս Անգելիդիսը հանդես են եկել նաև համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սավաս Անգելիդիսի գլխավորած պատվիրակությունը այցի շրջանակում փետրվարի 12-ին այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված հերոսների հիշատակին։

В Ереване находится делегация во главе с министром обороны Республики Кипр
С 12 по 14 февраля с официальным визитом в Ереване находится делегация во главе с министром обороны Республики Кипр Савасом Ангелидисом.
12-го февраля после официальной встречи в министерстве обороны состоялась беседа с глазу на глаз Саваса Ангелидиса с министром обороны Республики Армения Давитом Тонояном. После чего армяно-кипрские переговоры продолжились в расширенном формате – с участием делегаций.
В ходе встречи был подведен итог двустороннего сотрудничества в военной и военно-технической области за предыдущий год и намечены основные направления на 2019г.
Обсуждались также вопросы, связанные с проблемами международной и региональной безопасности, возможности сотрудничества с участием Армении и Кипра в многостороннем формате.
В конце встречи министр обороны РА Давит Тоноян и министр обороны Республики Кипр Савас Ангелидис подписали Программу двустороннего сотрудничества в области обороны на 2019 год между министерством обороны Республики Армения и министерством обороны Республики Кипр.
Давит Тоноян и Савас Ангелидис также провели совместную пресс-конференцию.
12 февраля делегация во главе с министром обороны Республики Кипр Савасом Ангелидисом посетила Военный Пантеон «Ераблур» и воздали дань памяти героев, пожертвовавших жизнью во имя защиты Родины.