Ստեղծվել է ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով
ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից հասարակական խորհրդի հովանու ներքո ստեղծվել է ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով: Հանձնաժողովի նախագահ է նշանակվել պաշտպանության նախարարի խորհրդական Գ. Հարությունյանը:
Հանձնաժողովի նիստերը կանցկացվեն Մոսկովյան 5 հասցեում գտնվող հասարակական խորհրդի աշխատավայրում, ժամը 11:00-ից: Առաջին նիստը կկայանա ս.թ. դեկտեմբերի 26-ին, հետագա նիստերը` երեքշաբթի և ուրբաթ օրերին:
Դիմում-բողոքներն ընդունվում են աշխատանքային օրերին` մինչև ժամը 17:00-ն, ինչպես նաև շաբաթ օրերին` մինչև 14:00-ն:

24 December, 2018By a defence minister decree, a commission to review complaints during winter conscription has been set up under the public council operating under defence minister. The commission will be headed by G. Harutyunyan, an advisor to the defence minister.
The commission will hold its meeting at the office of the Public Council at 5 Moskovyan Street, at 11:00. The first meeting will be held on 26 December; subsequent meetings will be held every Tuesday and Friday.
Applications with complaints can be submitted on weekdays before 17:00, and on Saturdays before 14.00. The meetings of the commission are open for media.