ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը մասնակցել է ՀԱՊԿ ռազմական կոմիտեի նիստին
Ապրիլի 13-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Աստանայում տեղի ունեցած ՀԱՊԿ ռազմական կոմիտեի հերթական նիստին: Նիստի ընթացքում քննարկվել են 2018թ. ՀԱՊԿ հավաքական ուժերի և ստորաբաժանումների օպերատիվ և մարտական պատրաստությանը, տեղեկատվական անվտանգության ապահովման խնդիրներին, ՀԱՊԿ ճգնաժամային արձագանքման կենտրոնի գործունեությանը և այլ ոլորտներին վերաբերող հարցեր:
Այցի շրջանակներում գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանը հանդիպումներ է ունեցել նաև իր գործընկերների հետ, քննարկել երկկողմ ռազմական համագործակցության օրակարգային խնդիրներ:

Начальник Генштаба ВС РА принял участие в заседании Военного комитета ОДКБ
13 апреля делегация во главе с начальником Генерального штаба ВС РА генерал-полковником Мовсесом Акопяном в Астане приняла участие в очередном заседании Военного комитета ОДКБ. В ходе заседания были обсуждены вопросы, касающиеся оперативной и боевой подготовки Коллективных сил и подразделений ОДКБ в 2018 г., задач обеспечения информационной безопасности, деятельности Центра кризисного реагирования ОДКБ и других сфер.
В рамках визита генерал-полковник Мовсес Акопян также провел встречи со своими коллегами, обсудил вопросы повестки дня по двустороннему военному сотрудничеству.