Ստորագրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ՀՀ-ում ԿԽՄԿ-ի պատվիրակության միջև 2018թ. երկկողմ համագործակցության ծրագիրը
8 Փետրվարի, 2018 20:48
Փետրվարի 8-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանն ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Կարոլին Դույեզին:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են 2017 թվականի երկկողմ համագործակցության շրջանակում կատարված աշխատանքները, քննարկվել ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Լևոն Այվազյանը բարձր է գնահատել ԿԽՄԿ-ի օժանդակությամբ ՀՀ զինված ուժերում Միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ դասընթացների, գիտական-մեթոդաբանական կարողությունների զարգացման և իրազեկվածության բարձրացման ծրագրերի իրագործումը, ինչպես նաև ԿԽՄԿ-ի կողմից ՀՀ սահմանամերձ համայնքներում բնակչության կենսամակարդակի բարելավմանն ուղղված աշխատանքները:
Հայաստանում ԿԽՄԿ-ի պատվիրակության ղեկավարն արձանագրել է երկկողմ համագործակցության ընդլայնման փաստը` հույս հայտնելով, որ այն կրելու է շարունակական բնույթ:
Հանդիպման ավարտին ստորագրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության միջև Միջազգային մարդասիրական իրավունքի ոլորտում 2018թ. երկկողմ համագործակցության ծրագիրը:

Министерство обороны РА и делегация Комитета Международного комитета Красного Креста в Армении подписали программу двустороннего сотрудничества на 2018 год
8 Февраля, 2018 20:48
8 февраля начальник управления оборонной политики МО РА Левон Айвазян принял главу делегации Международного комитета Красного Креста в Армении Каролин Дуэйзи.
В ходе встречи был подведен итог работам, осуществленным в рамках двустороннего сотрудничества в 2017 году, были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между Министерством обороны РА и Международным комитетом Красного Креста (МККК) в РА.
Левон Айвазян высоко оценил реализацию учебных курсов международного гуманитарного права, развитие научно-методического потенциала и осуществление программ повышения осведомленности, а также работы делегации МККК в Армении, направленные на повышения уровня жизни населения в приграничных общинах Армении.
Глава делегации МККК в Армении отметила факт расширения двустороннего сотрудничества, выразив надежду, что оно будет носить продолжительный характер.
В конце встречи была подписана программа двустороннего сотрудничества на 2018 г. в области международного гуманитарного права между Министерством обороны РА и делегацией МККК в РА.