Ամփոփվել են զորքերի ծառայության վարչության կատարած աշխատանքները
Հուլիսի 7-ին ամփոփվել են 2020թ. 1-ին կիսամյակում ԶՈՒ ԳՇ զորքերի ծառայության վարչության կատարած աշխատանքները:
Ներկայացվել են զորամասերում իրականացված դիտարկումների և ստուգայցերի, հակահամաճարակային կանխարգելիչ միջոցառումների, անցագրային ռեժիմի սահմանափակման, սանհիտարահիգիենիկ վիճակի պահպանման և զորքերի ծառայության անվտանգության պահանջ­ների կատարման նկատմամբ սահմանված հսկողության արդյունքները, ինչպես նաև կիսամյակի ընթացքում զորքերի ծառայության վիճակի վերլուծությունը:
Առանձնացվել են արձանագրված ձեռքբերումները և բացթողումների շտկմանն ուղղված միջոցառումները, զորամասերում զորքերի ծառա­­յության կազ­­մակերպման ուղղությամբ բարձր արդյունք­ներ գրանցած անձնակազմը ԶՈՒ ԳՇ պետի հրամանով արժանացել է խրախուսանքի:

The activities done by the Troops Service Department were summarized
On July 7, the activities done by the Troops Service Department of the General Staff of the Armed Forces of Armenia in the first half of 2020 were summarized.
The results of the monitorings and inspections carried out in the military units, anti-epidemic and preventive measures, restrictions on the permit regime, observance of the sanitary-hygienic conditions and control over the compliance with the security requirements of the troops service, as well as the analysis of the state of the troops service during the semester were presented.
The recorded achievements and measures aimed at correcting the omissions were marked out, the personnel who registered high results in the organization of the troops service in the military units were encouraged by the order of the Chief of the General Staff of the Armed Forces.