Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության դեսպանին
Հուլիսի 3-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին և կորոնավիրուսի համավարակի դեմ պայքարի շրջանակներում Լիտվայից Հայաստան ժամանած խմբում ընդգրկված ռազմական մասնագետներին։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Լիտվայի կառավարությանը և հատկապես պաշտպանության նախարարությանը Հայաստանին տրամադրվող աջակցության համար՝ ընդգծելով ռազմական մասնագետների անձնազոհ աշխատանքը այս դժվարին իրավիճակում։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը հուլիսի 1-ին հեռախոսազրույց էր ունեցել Լիտվայի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Ռայմունդաս Կառոբլիսի հետ։

Давид Тоноян принял посла Республики Литвы в РА
3 июля министр обороны РА Давид Тоноян принял чрезвычайного и полномочного посла Республики Литвы в РА Ингу Станите-Толочкиене и военных специалистов, входящих в группу, прибывших из Литвы в Армению в рамках борьбы с коронавирусной инфекцией.
Министр обороны РА поблагодарил Правительство Литвы и особенно министерство обороны за помощь, оказанную Армении, подчеркнув самоотверженную работу военных специалистов в этой сложной ситуации.
1 июля министр обороны РА провел телефонный разговор с министром национальной обороны Республики Литвы Раймондасом Кароблисом.