Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության դեսպանին
Հուլիսի 3-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին և կորոնավիրուսի համավարակի դեմ պայքարի շրջանակներում Լիտվայից Հայաստան ժամանած խմբում ընդգրկված ռազմական մասնագետներին։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Լիտվայի կառավարությանը և հատկապես պաշտպանության նախարարությանը Հայաստանին տրամադրվող աջակցության համար՝ ընդգծելով ռազմական մասնագետների անձնազոհ աշխատանքը այս դժվարին իրավիճակում։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը հուլիսի 1-ին հեռախոսազրույց էր ունեցել Լիտվայի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Ռայմունդաս Կառոբլիսի հետ։

David Tonoyan received the Ambassador of the Republic of Lithuania to the Republic of Armenia
3 July, 2020 17:12On July 3, Minister of Defence of the Republic of Armenia David Tonoyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to the Republic of Armenia Inga Stanytė-Toločkienė and Lithuanian military specialists who are part of the group that has arrived in Armenia as part of the fight against the coronavirus.
The RA Minister of Defence expressed gratitude to the Lithuanian government and especially the Ministry of Defence for the assistance provided to Armenia emphasizing the selfless work of the military specialists in this difficult situation.
On July 1, the Minister of Defence of the Republic of Armenia had a telephone conversation with Minister of National Defence of the Republic of Lithuania Raimundas Karoblis.