3 Ապրիլի, 2020 18:07
ՌԴ Մոսկվայի զինվորական դիրիժորների ռազմական ինստիտուտում «Զինվորական փողային նվագախմբի դիրիժորություն» մասնագիտությամբ սովորելու համար հայտարարվում է արական սեռի մինչև 23 տարեկան միջնակարգ կամ միջնակարգ մասնագիտական (երաժշտական) կրթություն ունեցող երիտասարդների 2020-2021 ուսումնական տարվա ընդունելություն:
Ուսուցման տևողությունը 5 տարի է: Ավարտելով կուրսանտական դասընթացը և հանձնելով ավարտական պետական քննությունները, շրջանավարտները կստանան «լեյտենանտ» սկզբնական զինվորական կոչում և դիպլոմ` զինվորական փողային նվագախմբի զինվորական դիրիժորի որակավորմամբ:
Ընդունելության հետ կապված ամբողջական տեղեկատվություն ստանալու համար դիմել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի ռազմանվագախմբային ծառայություն` 010 29-44-48 հեռախոսահամարով:

3 Апреля, 2020 18:07
Объявлен прием граждан мужского пола в возрасте до 23 лет со средним или средним профессиональным (музыкальным) образованием в Московский военный институт военных дирижеров РФ для учебы по специальности “Дирижер военного духового оркестра” на 2020-2021 учебный год.
Продолжительность обучения 5 лет. По завершении курса курсантов и сдачи государственных выпускных экзаменов, выпускники получат начальное воинское звание “лейтенант” и диплом с квалификацией военного дирижера военного духового оркестра.
Для получения полной информации о приеме, пожалуйста, обратитесь в военно-оркестровую службу генерального штаба вооруженных сил РА по телефону 010 29-44-48.