3 Ապրիլի, 2020 18:07
ՌԴ Մոսկվայի զինվորական դիրիժորների ռազմական ինստիտուտում «Զինվորական փողային նվագախմբի դիրիժորություն» մասնագիտությամբ սովորելու համար հայտարարվում է արական սեռի մինչև 23 տարեկան միջնակարգ կամ միջնակարգ մասնագիտական (երաժշտական) կրթություն ունեցող երիտասարդների 2020-2021 ուսումնական տարվա ընդունելություն:
Ուսուցման տևողությունը 5 տարի է: Ավարտելով կուրսանտական դասընթացը և հանձնելով ավարտական պետական քննությունները, շրջանավարտները կստանան «լեյտենանտ» սկզբնական զինվորական կոչում և դիպլոմ` զինվորական փողային նվագախմբի զինվորական դիրիժորի որակավորմամբ:
Ընդունելության հետ կապված ամբողջական տեղեկատվություն ստանալու համար դիմել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի ռազմանվագախմբային ծառայություն` 010 29-44-48 հեռախոսահամարով:

For studying in the Military Institute of Military Conductors (Moscow, the Russian Federation) in the specialty of “Conducting a military brass band”, the admission of young men up to 23 years of age with secondary or secondary professional (musical) education is announced for the 2020-2021 academic year.
The duration of study is 5 years. After completing the cadet course and passing the final state exams, the graduates will receive the initial military rank of "Lieutenant" and diploma with the qualification of a military conductor of the military brass band.
For complete information on the admission process, please contact the Military Band Service of the General Staff of the RA Armed Forces by phone number: 010 29-44-48.