ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետի պաշտոնակատարն այցելել է զորամասեր
Մարտի 10-ից 12-ը ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետի պաշտոնակատար, գնդապետ Ալեքսանդր Աղաջանյանն աշխատանքային այցով եղել է մի շարք ուսումնական զորամասերում:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել զորքերում զինվորական կարգապահության, միջանձնային հարաբերությունների և զինծառայողների իրավագիտակցության բարձրացման հետ կապված խնդիրներին:
Գնդապետ Ա. Աղաջանյանը եղել է նաև ՌՈ տարածքային բաժիններում: Ռազմական ոստիկանության օպերատիվ աշխատակիցներին տրվել են հստակ հանձնարարականներ՝ զինված ուժերում քրեական ենթամշակույթի դեմ իրականացվող միջոցառումների վերաբերյալ:

16 March, 2020 19:04
From March 10 to 12, acting Chief of the Military Police of the RA Ministry of Defense, Colonel A. Aghajanyan paid a working visit to a number of military units.
Special attention was paid to the issues related to the military discipline, interpersonal relations and increase of legal awareness of the servicemen.
Colonel A. Aghajanyan also visited the territorial divisions of the Military Police. The operative workers of the Military Police were given clear instructions on the measures being taken against the criminal subculture in the Armed Forces.