ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Եվրամիության հատուկ ներկայացուցչի գլխավորած պատվիրակությանը
Փետրվարի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակութան ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիտորինը:
Հյուրերի խնդրանքով ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և Արցախի ու Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը, վերջին շրջանում տեղի ունեցած զարգացումները:
Տոյվո Կլաարը իր հերթին նշել է, որ Եվրամիությունը ամբողջությամբ աջակցում է արցախյան հակամարտության կարգավորման հարցում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին` պատրաստ լինելով ներդրում կատարել այդ ձևաչափով բանակցությունների ակտիվացմանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաև Հայաստան-ԵՄ համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն  առնչվող հարցերին:

Министр обороны РА принял делегацию во главе со спецпредставителем ЕС
18 февраля министр обороны РА принял делегацию во главе со спецпредставителем Евросоюза по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клааром. Во встрече также приняла участие глава представительства ЕС в Армении, посол Андреа Виторин.
По просьбе гостей министр обороны РА представил ситуацию на армяно-азербайджанской государственной границе и на линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана, а также последние события.
В свою очередь Тойво Клаар отметил, что Евросоюз полностью поддерживает усилия сопредседателей Минской группы ОБСЕ по урегулированию нагорно-карабахского конфликта и готов содействовать активизации переговоров в этом формате. В ходе встречи были также затронуты вопросы сотрудничества Армении и ЕС, а также вопросы региональной безопасности.