ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Եվրամիության հատուկ ներկայացուցչի գլխավորած պատվիրակությանը
Փետրվարի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակութան ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիտորինը:
Հյուրերի խնդրանքով ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և Արցախի ու Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը, վերջին շրջանում տեղի ունեցած զարգացումները:
Տոյվո Կլաարը իր հերթին նշել է, որ Եվրամիությունը ամբողջությամբ աջակցում է արցախյան հակամարտության կարգավորման հարցում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին` պատրաստ լինելով ներդրում կատարել այդ ձևաչափով բանակցությունների ակտիվացմանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաև Հայաստան-ԵՄ համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն  առնչվող հարցերին:

The Minister of Defense of the Republic of Armenia received the delegation headed by the EU Special Representative
18 February, 2020 18:38
On February 18, Minister of Defense of Armenia David Tonoyan received the delegation headed by the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia Toivo Klaar. Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Andrea Victorin also attended the meeting.
At the request of the guests, the Minister of Defense presented the situation on the Armenian-Azerbaijani state border and the line of contact between the Armed Forces of Artsakh and Azerbaijan, talked about the recent developments.
In his turn, Toivo Klaar stated that the European Union fully supports the efforts of the OSCE Minsk Group Co-Chairs for the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict and is ready to contribute to the intensification of the negotiations in that format.
During the meeting the parties also touched upon the Armenia-EU cooperation and issues related to the regional security.