ՀՀ նախագահն Արարատի մարզում մասնակցել է Բանակի օրվան նվիրված միջոցառմանը
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հունվարի 28-ին Արարատի մարզում մասնակցել է Բանակի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը: Միջոցառմանը մասնակցել են նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը, ԶՈւ ԳՇ պետի 1-ին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանը, բարձրաստիճան զինվորականներ, այլ պաշտոնյաներ:
Հանրապետության նախագահը և տոնական միջոցառման մասնակիցները ծաղիկներ են խոնարհել Հայաստանի ազգային հերոս, Արցախի հերոս Վազգեն Սարգսյանի հուշարձանին և հարգանքի տուրք մատուցել նրա հիշատակին:
Ելույթ ունենալով Բանակի օրվան նվիրված հանդիսավոր նիստում՝ ՀՀ նախագահը մասնավորապես նշել է. «Մեր բանակը ոչ միայն հաղթանակած բանակ է, այլ՝ հաղթական: Մենք բոլորս պետք է հպարտ լինենք, որ ունենք աշխարհի լավագույն բանակներից մեկը: Սա զգացական կոչ չէ միայն. ես, իսկապես, հավատում եմ դրան»:

Президент РА принял участие в посвященном дню Армии мероприятии в Араратской области
28 января президент РА Армен Саркисян принял участие в торжественном мероприятии, посвященном дню Армии в Араратской области. В мероприятии также приняли участие заместитель министра обороны РА Габриель Балаян, первый заместитель начальника ГШ ВС, генерал-лейтенант Оник Гаспарян, высокопоставленные военные и другие официальные лица.
Президент Армении и другие участники праздничного мероприятия возложили цветы к памятнику Национального героя Армении, героя Арцаха Вазгена Саргкисяна и почтили его память.
Выступая на торжественном заседании, посвященном дню Армии, президент РА в частности отметил: «Наша армия является не только победоносной, но и победной армией. Мы все должны гордиться тем, что имеем одну из лучших армий в мире. Это не только эмоциональный призыв: я действительно верю в это».
Командир 5-го армейского корпуса, полковник А. Пилоян представил президенту республики вновь приобретенное вооружение и военную технику, выставленные в одной из воинских частей, ознакомил с бытовыми условиями военнослужащих.