Զինհաշմանդամ մարզիկները մասնակցում են Գերմանիայում անցկացվող ուսումնամարզական հավաքին
ՀՀ պաշտպանության նախարարության, Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության զինված ուժերի և Ռազմական սպորտի միջազգային խորհրդի (CISM) եռակողմ պայմանավորվածության համաձայն՝ հայ զինհաշմանդամ մարզիկները հունվարի 19-ից 24-ը մասնակցում են Գերմանիայում անցկացվող ուսումնամարզական հավաքին: Հավաքի նպատակն է մարզիկներին 2021թ. կայանալիք զինվորականների ձմեռային խաղերին նախապատրաստելը:
Հավաքին մասնակցող զինհաշմանդամ մարզիկների ընտրության հարցում պաշտպանության նախարարությունը համագործակցել է Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի և Հայաստանի ազգային պարալիմպիկ կոմիտեի հետ:

Спортсмены с военной инвалидностью принимают участие в учебно-тренировочных сборах, проходящих в Германии
23 Января, 2020 18:06
Согласно трехстороннему соглашению между Министерством обороны РА, Вооруженными силами Федеративной Республики Германия и Международным советом военного спорта (CISM) армянские спортсмены с военной инвалидностью с 19 по 24 января принимают участие в учебно-тренировочных сборах, проходящих в Германии. Целью сборов является подготовка спортсменов к зимним военным играм, которые пройдут в 2021г.
При отборе спортсменов с военной инвалидностью, которые будут участвовать в сборах, министерство обороны сотрудничало с Федерацией лыжного спорта Армении и с Национальным паралимпийским комитетом Армении.