Զինհաշմանդամ մարզիկները մասնակցում են Գերմանիայում անցկացվող ուսումնամարզական հավաքին
ՀՀ պաշտպանության նախարարության, Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության զինված ուժերի և Ռազմական սպորտի միջազգային խորհրդի (CISM) եռակողմ պայմանավորվածության համաձայն՝ հայ զինհաշմանդամ մարզիկները հունվարի 19-ից 24-ը մասնակցում են Գերմանիայում անցկացվող ուսումնամարզական հավաքին: Հավաքի նպատակն է մարզիկներին 2021թ. կայանալիք զինվորականների ձմեռային խաղերին նախապատրաստելը:
Հավաքին մասնակցող զինհաշմանդամ մարզիկների ընտրության հարցում պաշտպանության նախարարությունը համագործակցել է Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի և Հայաստանի ազգային պարալիմպիկ կոմիտեի հետ:

The disabled military athletes participate in the training camp in Germany
From January 19 to 24, according to the trilateral agreement of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, the Armed Forces of the Federal Republic of Germany and the International Military Sports Council (CISM) the Armenian disabled military athletes participate in the training camp in Germany. The aim of the camp is to prepare the athletes for the Military Winter Games 2021.
The Ministry of Defense cooperated with the Armenian Skiing Federation and the National Paralympic Committee of Armenia on the selection of the disabled military athletes participating in the camp.