16 Հունվարի, 2020 16:39
3-րդ զորամիավորումում տեղի է ունեցել ամփոփիչ խորհրդակցություն, որի ընթացքում ներկայացվել են 2019 թվականի 4-րդ եռամսյակում կատարված աշխատանքները:
Զորամիավորման հրամանատարի տեղակալները զեկուցել են մարտական պատրաստականության և պատրաստության, մարտական հերթապահության, թիկունքային ապահովման, ռազմական տեխնիկայի և սպառազինության, զինվորական կարգապահության վերաբերյալ, նշել ձեռքբերումներն ու բացթողումները, առաջարկել առկա խնդիրների լուծման ուղիներ։
Խորհրդակցության ավարտին զորամիավորման հրամանատարը լավագույն արդյունքներ գրանցած զինծառայողներին խրախուսել է պատվոգրերով, լավագույն ստորաբաժանումներին` փոխանցիկ դրոշներով և հավաստագրերով։

The activities done were summarized in the third military formation
A final consultation was held in the third military formation during which the activities done in the forth quarter of 2019 were presented.
The deputy commanders reported on the combat training, combat readiness, combat duty, logistics activities, military equipment and armament, military discipline, noted the achievements and shortcomings, suggested some ways for solving the existing problems.
At the end of the meeting, the commander of the military formation awarded the servicemen with the best results with the certificates and the best subdivisions with the transferable flags.