Ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողովը շարունակում է աշխատանքը
10 Հունվարի, 2020 16:37
Հունվարի 10-ին հերթական նիստն է անցկացրել ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողովը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով կազմավորված հանձնաժողովն արդեն քննել է ավելի քան 70 դիմում-բողոք, անհրաժեշտության դեպքում՝ համապատասխան միջնորդագրերն ուղարկել զորակոչային մարմիններին: Դիմում-բողոքները հիմնականում վերաբերում են երիտասարդների առողջական վիճակի հետազոտման և գնահատման, լրացուցիչ փորձաքննության հարցերին՝ զինծառայության պիտանիության կամ տարկետում տրամադրելու մասին եզրակացությունը վերանայելու նպատակով:
Ձմեռային զորակոչի շրջանակում քաղաքացիների դիմում-բողոքներն ընդունվում են շաբաթվա բոլոր աշխատանքային օրերին` ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից հասարակական խորհրդի աշխատավայրում՝ Մոսկովյան 5 հասցեում:
Զորակոչի գործընթացի թափանցիկութունն ու օրինականությունն ապահովելու, քաղաքացիների դիմում-բողոքներում բարձրացված հարցերը արագ լուծելու նպատակով ստեղծված հանձնաժողովը կգործի մինչև զորակոչի ավարտը՝  քաղաքացիներին ընձեռելով իրենց հուզող հարցերի լուծմանը հետամուտ լինելու գործուն հնարավորություն:

The commission for the consideration of the applications and complaints filed by the citizens continues its work during the winter conscription
10 January, 2020 16:37
On January 10, the commission for the consideration of applications and complaints filed by citizens during the winter conscription held a regular session.
The commission, set up by the order of the RA Minister of Defense, has already considered more than 70 applications and complaints and, if necessary, sent relevant petitions to the conscription authorities. The applications and complaints mainly concern the checkup and assessment of the young men’s health conditions and additional expert examinations to review the decision on the suitability of military service or on providing military deferment.
During the winter conscription, the citizens’ applications and complaints are accepted on all working days of the week at the office of the Public Council adjunct to the Minister of Defense of Armenia (5 Moskovyan Street).
The commission which is set up to ensure the transparency and lawfulness of the conscription process and to provide quick solutions to the issues raised in the citizens’ applications and complaints will operate until the end of the conscription to provide citizens with the opportunity to follow the solution to their issues of concern.