Քննարկում է անցկացվել ռազմական համալսարանի կուրսանտների հետ
ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ՄԱԿ-ի բնակչության հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի համագործակցության 2019թ. ծրագրի շրջանակներում նոյեմբերի 29-ին թիրախային խմբային քննարկում է անցկացվել ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի իգական սեռի կուրսանտների հետ:
Հանդիպմանը ներկա էին ՄԱԿ-ի բնակչության հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի, ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնի ներկայացուցիչներ, փորձագետներ, ռազմական համալսարանի դասախոսներ:
Քննարկման նպատակն էր գնահատել կուրսանտների ակնկալիքներն ու պատկերացումներն ապագա զինվորական ծառայության մասին, պարզել նրանց տեսակետը կին զինծառայողների համար հավասար հնարավորությունների ապահովման և ծառայողական առաջխաղացման խոչընդոտների վերաբերյալ:
Անցկացված քննարկումն ընթացիկ տարում երկրորդն էր՝ միտված պաշտպանական հա­մա­կար­գում կա­նանց ի­րա­վունք­նե­րի պաշտ­պա­նութ­յան ու հավասար հնա­րա­վո­րութ­յուն­նե­րի ա­պա­հով­ման մշա­կույ­թի ձևա­վո­րմանը, դ­րա պաշտ­պա­նութ­յան մշտա­դի­տարկ­ման մե­խա­նիզմ­նե­րի ներդ­րման խնդիրների քննարկմանը:

A discussion was held with the students of the Military University
3 December, 2019On November 29 a target group discussion was held with the female students of the Military University after Sargsyan within the framework of 2019 Cooperation Programme between the Ministry of Defence of the Republic of Armenia and UNFPA Armenia Office.
The meeting was attended by representatives of the United Nations Population Fund in Armenia, the Human Rights and Benevolence Center of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia, experts, lecturers of the Military University.
The purpose of the discussion was to assess students' expectations and perceptions of future military service, to clarify their viewpoints on providing equal opportunities for female servicemen and obstacles to career advancement.
The discussion was the second in the current year with a focus on formation of the culture to protect women's rights and provide equal opportunities as well as discussion of mechanisms for the introduction of its protection mechanism.