8 Նոյեմբերի, 2019 15:35
Նոյեմբերի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է էմիրաթական Թավազուն տնտեսական խորհրդի ղեկավարության պատվիրակությանը:
Թավազուն տնտեսական խորհուրդը հիմնադրվել է 1992 թվականին, Աբու Դաբիում, և կենտրոնացած է ռազմարդյունաբերական ոլորտի ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումների ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական արդյունաբերության և ռազմատեխնիկական ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները, տեղեկատվական տեխնոլոգիաներին և այդ ոլորտում կրթության կազմակերպմանն առնչվող հարցեր:
Կողմերն ընդգծել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում իրատեսական փոխշահավետ համագործակցության հեռանկարների առկայությունը:

8 November, 2019 15:35On November 8, RA Minister of Defence David Tonoyan received the delegation of the leadership of the United Arab Emirates Tavazun Economic Council.
Founded in 1992 in Abu Dhabi, Tavazun Economic Council focuses on modern technology solutions for the military industry.
During the meeting the parties discussed the possibilities of cooperation in the military industry and military-technical sphere, issues related to information technologies and organization of education in this field.
The parties emphasized the existence of realistic mutually beneficial cooperation in the areas of mutual interest.