8 Նոյեմբերի, 2019 15:35
Նոյեմբերի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է էմիրաթական Թավազուն տնտեսական խորհրդի ղեկավարության պատվիրակությանը:
Թավազուն տնտեսական խորհուրդը հիմնադրվել է 1992 թվականին, Աբու Դաբիում, և կենտրոնացած է ռազմարդյունաբերական ոլորտի ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումների ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական արդյունաբերության և ռազմատեխնիկական ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները, տեղեկատվական տեխնոլոգիաներին և այդ ոլորտում կրթության կազմակերպմանն առնչվող հարցեր:
Կողմերն ընդգծել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում իրատեսական փոխշահավետ համագործակցության հեռանկարների առկայությունը:

8 Ноября, 2019 15:35
8 ноября министр обороны РА Давит Тоноян принял делегацию руководства эмиратского экономического совета “Тавазун”.
Экономический совет “Тавазун” был основан в 1992 году в Абу-Даби и сосредоточен на современных технологических решениях военно-промышленной сферы.
В ходе встречи были обсуждены возможности сотрудничества в военной промышленности и военно-технической сфере, информационные технологии и вопросы организации образования в этой сфере.
Стороны подчеркнули наличие реальных перспектив взаимовыгодного сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес.