ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Միացյալ Թագավորության կառավարության փորձագետներին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հուլիսի 16-ին ընդունել է Հայաստանում գտնվող Միացյալ Թագավորության կառավարության հաղորդակցության ծառայության փորձագետների խմբին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Մարգրեթ Ֆարնոուրթը:
Փորձագետների խումբը Հայաստանում է գտնվում Կառավարության համապատասխան մարմինների հետ ռազմավարական մակարդակում տեղեկատվության և հաղորդակցության ոլորտում ազգային կարողությունները ծրագրային ձևաչափով զարգացնելու հեռանկարները քննարկելու նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում, ծանոթանալով բրիտանական կողմի փորձին և կարևորելով նախաձեռնությունը, պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը պաշտպանական ոլորտին առնչվող հետագա միջոցառումների շուրջ բրիտանացի գործընկերների հետ համագործակցելու պատրաստակամություն է հայտնել:

Министр обороны РА принял экспертов правительства Объединеного Королевства
Министр обороны РА Давит Тоноян принял 16 июля группу экспертов Службы коммуникаций правительства Великобритании. Во встрече приняла также участие Чрезвычайный и полномочный посол Соединённого Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Республике Армения Джудит Маргрет Фарнуорт.
Группа экспертов находится в Армении, чтобы обсудить перспективы развития национального потенциала в области информации и коммуникации на стратегическом уровне с соответствующими государственными органами в Армении.
В ходе встречи, ознакомившись с опытом британской стороны и придав важность этой инициативе, глава оборонного ведомства выразил готовность сотрудничать с британскими коллегами викруг дальнейших мероприятий в сфере обороны.