ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում անցկացվել է գիտական կոնֆերանս
Մայիսի 30-ից 31-ը Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում անցկացվել է 16-րդ կուրսանտական գիտական կոնֆերանսը՝ նվիրված կրթօջախի կազմավորման 25-րդ տարեդարձին:
Կոնֆերանսի ընթացքում զեկուցումներով հանդես են եկել ՀՀ ՊՆ ենթակայությամբ գործող բարձրագույն ռազմաուսումնական հաստատությունների, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի, Երևանի Մ. Հերացու անվան պե­տական բժշկական համալսարանի, Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի, Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալ­սա­րանի և «Եվրասիա» միջազգային համալսարանի ներկայացուցիչները:
Կուրսանտական գիտական կոնֆերանսը նպաստավոր պայմաններ է ստեղծում նորարարական և գիտական գործունեության ոլորտներում միջբուհական համագործակցության հետագա զարգացման համար:

On 30-31 May, the 16th Cadet Scientific Conference was held at the Vazgen Sargsyan Military University, dedicated to the 25th anniversary of the school.
Representatives from military education institutions, the Armenian Police Educational Complex, the Yerevan Medical University, the National Politecnical University of Armenia, the Armenian-Russian (Slavonic) University and the Eurasia International University delivered speeches at the conference.
The Cadet Scientific Conference creates favourable conditions for furthering cooperation between higher educational institutions in innovation and science.