ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է «Ռոսօբորոնոէքսպորտ» բաժնետիրական ընկերության գլխավոր տնօրենին
Մայիսի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ռուսաստանյան «Ռոսօբորոնոէքսպորտ» բաժնետիրական ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Միխեևի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման նպատակն էր քննարկել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության կողմից Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը տրամադրված արտահանման վարկի, ինչպես նաև միջպետական այլ պայմանագրերով ռազմական նշանակության արտադրանքի ձեռքբերման ընթացքը:
Զրուցակիցները կարծիքներ են փոխանակել ՀՀ զինված ուժերի կարիքների համար ձեռք բերվող սպառազինության, ռազմական տեխնիկայի և ռազմատեխնիկական միջոցների մատակարարման, ՀՀ ԶՈւ սպատազինության մեջ գտնվող արտադրատեսակների արդիականացման գործընթացի շուրջ: Պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել ս.թ. հունիսի 3-ից 7-ը Երևանում կայանալիք հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործության 14-րդ միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի օրակարգի և քննարկվելիք հարցերի շրջանակի վերաբերյալ:

Министр обороны РА принял генерального директора российской акционерной компании “Рособоронэкспорт”
29 мая министр обороны РА Давит Тоноян принял делегацию во главе с генеральным директором российской акционерной компании “Рособоронэкспорт” Александром Михеевым.
Целью встречи было обсуждение хода экспортного кредита, предоставленного правительству Республики Армения правительством Российской Федерации, а также приобретения продукции военного назначения по другим межгосударственным договорам.
Собеседники обменялись мнениями о процессе поставок для нужд вооруженных сил РА вооружений, военной техники и военно-технических средств, модернизации продукции, находящейся на вооружении ВС РА. Были достигнуты договоренности по повестке дня 14-го заседания Армяно-российской межправительственной комиссии по военно-техническому сотрудничеству, которое состоится в Ереване с 3 по 7 июня.