Հայ դիրքապահները վնասազերծել են ՀՀ պետական սահմանը խախտած Ադրբեջանի քաղաքացու
Մարտի 16-ին, ժամը 01։30 սահմաններում, ՀՀ հյուսիսարևելյան սահմանագոտում, N զորամասի պահպանության տեղամասում, հայ դիրքապահների կողմից հայտնաբերվել, նախազգուշացվել և նախաձգուշացմանը չենթարկվելուց հետո վնասազերծվել է ՀՀ պետական սահմանը խախտած անհայտ անձ։
Սահմանախախտը ստացել է ստորին վերջույթի հրազենային վիրավորում: Տեղում ցուցաբերվել է անհրաժեշտ առաջին բուժօգնություն, ինչից հետո տեղափոխվել է բուժհաստատություն։ Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Սահմանախախտի մոտ հայտնաբերված փաստաթղթերի համաձայն՝ նա հանդիսանում է Ադրբեջանի Հանրապետության Ղազախի շրջանի բնակիչ, 1986թ․ ծնված Էլվին Արիֆ Օղլու Հիբրագիմովը։

Армянские часовые обезвредили нарушившего государственную границу РА гражданина Азербайджана
16 марта около 01:30 на участке охранения Н-ской в/ч армянскими часовыми было обнаружено, предупреждено и после неподчинения предупреждению обезврежено неизвестное лицо, нарушившее государственную границу РА.
Нарушитель границы получил огнестрельное ранение нижней конечности. Первая помощь была оказана на месте, после чего он был доставлен в медучреждение. Его жизни опасности не угрожает.
Согласно документам, обнаруженным у нарушителя, он является жителем Казахского района Азербайджанской Республики Эльвином Ариф Оглы Хибрагимовым.