Ճանաչողական այցով Սերբիայում էր ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը
Նոյեմբերի 27-ից 29-ը ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը` ՊՆ մարշալ Ա.Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանի պետի տեղակալի գլխավորությամբ, ճանաչողական այցով մեկնել է Բելգրադ:
Այցի ընթացքում ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը ծանոթացել է Սերբիայի ազգային պաշտպանական համալսարանի և ռազմական ակադեմիայի կառուցվածքին, գործառույթներին, ուսումնական գործընթացին, դասավանդվող ծրագրերին և առարկաներին, ունկնդիրների և դասախոսական կազմի ընտրությանն ու վերապատրաստման գործընթացին:
Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ներկայացուցիչները Սերբիայի գործընկերներին են ներկայացրել ՀՀ ՊՆ ռազմաուսումնական հաստատությունների կառուցվածքն ու գործունեությանն առնչվող բանախոսություններ:
Այցի արդյունքներով պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել երկու երկրների ռազմաուսումնական հաստատությունների միջև ձևավորված համագործակցությունը:

Defence Ministry delegation on study tour in Serbia
An Armenian Defence Ministry delegation, led by the deputy head of the Marshal Khanperyants Military Aviation University made a study tour to Belgrade, Serbia, on 27-29 November.
During the visit, the delegation studied Serbia’s National Defense University’s and the Military Academy’s structure, functions, educational process, curricula and subjects, as well as the cadet and faculty selection and training processes.
The member of the Armenian Defence Ministry delegation briefed their Serbian colleagues on the structure and activities of the Armenian military institutions.
An agreement was reached to continue the cooperation between the military educational institutions of the two countries.