Զինված ուժերի ղեկավար կազմն այցելել է «Եռաբլուր» պանթեոն
Հայաստանի ազգային հերոս, Արցախի հերոս Մոնթե Մելքոնյանի ծննդյան 61-րդ տարեդարձի կապակցությամբ նոյեմբերի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանը ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների և ազատամարտիկների ուղեկցությամբ այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել հերոսի հիշատակին:
Ներկաները ծաղիկներ են խոնարհել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, զորավար Անդրանիկ Օզանյանի շիրիմներին, «Բերդապար» հուշակոթողին` ոգեկոչելով Հայաստանի և Արցախի անկախության ու ազատության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հայորդիների հիշատակը:

26 November, 2018 11:16
In marking the 61st birthday of National Hero of Armenia and Hero of Artsakh Monte Melkonian, acting Defence Minister Davit Tonoyan, accompanied by top officials of the Defence Ministry of Defense, Armed Forces, the General Staff, as well as by representatives of non-governmental organizations and freedom fighters, paid a visit to the Yerablur Military Cemetery on 25 November to pay tribute to the memory of the hero.
They laid flowers to the graves of Sparapet Vazgen Sargsyan and General Andranik Ozanyan, as well as to the Berdapar monument, commemorating those who sacrificed their lives for the independence and freedom of Armenia and Artsakh.