ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Բուլղարիա
Նոյեմբերի 14-ից 15-ը պաշտոնական այցով Բուլղարիայի Հանրապետություն է այցելել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի ընթացքում գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը հանդիպումներ է ունեցել Բուլղարիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Կրասիմիր Կարակչանովի և զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Անդրեյ Բոթսևի հետ։ Քննարկվել են հայ-բուղարական ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Ամփոփվել են փոխգործակցության շրջանակներում 2018թ. ընթացքում իրականացված աշխատանքները և նախանշվել համագործակցության զարգացան հեռանկարները: ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի գլխավորած պատվիրակությանը պաշտոնական արարողակարգային միջոցառումների ընթացքում ուղեկցել է Բուլղարիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը:
Այցի շրջանակում ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետն այցելել է բուլղարական ռազմական արդյունաբերության ձեռնարկություններ, ծաղկեպսակ զետեղել Անհայտ զինվորի հուշարձանին:

Chief of General Staff pays visit to Bulgaria
Lt. Gen. Artak Davtyan, the chief of the Armenian Armed Forces General Staff, led a delegation visiting Bulgaria on 14-15 November.
Lt. Gen. Davtyan met with Bulgarian Defence Minister Krasimir Karakchanov and the chief of the Bulgarian Armed Forces, Gen. Andrey Botsev. The parties discussed Armenian-Bulgarian military-technical cooperation. They also supped up the 2018 cooperation results and outlined prospects for future cooperation. During the official ceremonial events, the delegation was accompanied by Armenia’s Ambassador to Bulgaria Armen Sargsyan.
The chief of the General Staff also visited Bulgarian military companies, laid a wreath on the Unknown Soldier's Monument.