Պարգևատրվել են մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասերի լավագույն զինվորների ուսուցիչները
Նոյեմբերի 12-ին ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունում ամփոփվել են «Տարվա լավագույն ուսուցիչ», «Տարվա լավագույն դաստիարակ» և «Տարվա լավագույն տնօրեն» ամենամյա մրցույթների արդյունքները։ Մրցանակակիրներն արժանացել են դրամական պարգևների։
Պարգևատրման արարողության ընթացքում գնահատանքի են արժանացել նաև մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասերի լավագույն պարտադիր ժամկետային զինծառայողների ուսուցիչները։
Բարձր գնահատելով մանկավարժների ավանդը հայրենանվեր քաղաքացու և հայրենիքի պաշտպանի ձևավորման գործում՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանն իր խորին երախտագիտությունն է հայտնել առաջնագծին անսասան կանգնած պարտադիր ժամկետային զինծառայողների ուսուցիչներին և նրանց պարգևատրել ՀՀ ՊՆ գերատեսչական մեդալներով։

Награждены учителя лучших солдат воинских частей, осуществляющих боевое дежурство
12 ноября в министерстве образования и науки РА были подведены итоги ежегодного конкурса «Лучший учитель года», «Лучший педагог года» и «Лучший директор года». Победители были награждены денежными призами.
Во время церемонии награждения также были высоко оценены учителя лучших военнослужащих обязательной срочной службы несущих боевую службу войсковых частей.
Высоко оценив вклад педагогов в формирование патриотического гражданина и защитника Родины, исполняющий обязанности министра обороны РА Давит Тоноян выразил глубокую признательность учителям военнослужащих обязательной срочной службы, непоколебимо стоящих на пердовой и наградил их ведомственными медалями министерства обороны РА.