Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանին
Հունիսի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ պատասխանատու առաքելության մեջ: Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ հայ-ռուսական միջպետական հարաբերություններն ու ռազմաքաղաքական երկխոսությունը գտնվում են բարձր մակարդակում և էլ ավելի կամրապնդվեն համագործակցության նախանշված ոլորտներում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև հայ-ռուսական ռազմավարական դաշնակցային գործակցության հետագա զարգացման ուղիները, տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներ և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

Министр обороны РА принял посла РФ
19 Июня, 2018 16:2019 июня Министр обороны РА Давит Тоноян принял новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
Министр обороны РА поздравил посла в связи со вступлением в должность и пожелал ему успехов в выполнении ответственной миссии.Давит Тоноян отметил, что армяно-российские межгосударственные отношения и военно-политический диалог находятся на высоком уровне и будут еще более укреплены в указанных областях сотрудничества.
В ходе встречи стороны также обсудили пути дальнейшего развития армяно-российского стратегического партнерства, проблемы региональной безопасности и ряд представляющих двусторонний интерес вопросов.