Վարչապետն այցելել է հակառակորդի արձակած կրակոցից վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայող Շամխալ Պետրոսյանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Վարչապետը տեսակցել է ս.թ. մայիսի 13-ին հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային ծանր վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայող Շամխալ Սեյրանի Պետրոսյանին:
Բուժանձնակազմը վարչապետին ներկայացրել է զինծառայողի առողջական վիճակն ու ապաքինման ընթացքը: Նիկոլ Փաշինյանը զրուցել է զինծառայողի հետ, մաղթել շուտափույթ ապաքինում և շնորհակալություն հայտնել անձնվեր ծառայության համար:
Կառավարության ղեկավարն այցելել է նաև այլ բուժսենյակներ՝ առողջություն մաղթել բուժվող զինծառայողներին: Շրջայցի ընթացքում վարչապետը ծանոթացել է հոսպիտալի հագեցվածության և առկա ենթակառուցվածքների մակարդակին:

Премьер-министр посетил раненного выстрелом противника военнослужащего Армии обороны Шамхала Петросяна
17 Мая, 2018 22:01
Премьер-министр Никол Пашинян в сопровождении министра обороны Давита Тонояна посетил Центральный клинический военный госпиталь МО.
Премьер-министр проведал Шамхала Сейрановича Петросяна, военнослужащего Армии обороны Республики Арцах, который получил тяжелое огнестрельное ранение в результате выстрела противника 13 мая с.г.
Медицинский персонал представил премьер-министру состояние здоровья военнослужащего и ход выздоровления. Никол Пашинян побеседовал с военнослужащим, пожелал ему скорейшего выздоровления и поблагодарил егоза преданную службу.
Глава правительства также посетил другие палаты и пожелал здоровья лечащимся военнослужащим. Во время обхода премьер-министр ознакомился с уровнем насыщенности госпиталя и инфраструктуры.