17 Ապրիլի, 2018 00:00
ՀՀ ԶՈՒ հակաօդային պաշտպանության զորքերի պետ-վարչության պետ, գնդապետ Արմեն Վարդանյանի գլխավորած աշխատանքային խումբը կմասնակցի ապրիլի 17-ից 19-ը Տաշքենդում կայանալիք ԱՊՀ անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդին առընթեր հակաօդային պաշտպանության հարցերով համադրման կոմիտեի հերթական նիստին:
ՀՀ ԶՈՒ ՀՕՊ զորքերի պետ-վարչության պետի գլխավորած աշխատանքային խումբը ապրիլի 20-ից 21-ը Տուլայում (ՌԴ) կմասնակցի նաև գործարանային պայմաններում զենիթային հրթիռահրետանային նոր համալիրների ուսումնասիրման աշխատանքներին:

17 Апреля, 2018 00:00
Рабочая группа, возглавляемая начальником войск-начальником управления противовоздушной обороны Вооруженных Сил Республики Армения полковником Арменом Варданяном примет участие в очередном заседании Координационного комитета по вопросам ПВО при Совете министров обороны государств-участников СНГ, которое состоится 17-19 апреля в Ташкенте.
Рабочая группа, возглавляемая начальником войск ПВО ВС РА – начальником управления 20-21 апреляв Туле (РФ) примет участие также в изучении новых зенитных ракетно-артиллерийских комплексов в заводских условиях.